

Taas osoittaa mittari uusia ikävuosia ja aurinkoinen päivä alkaa kääntyä jo illaksi. Takana on syntymäpäivä täynnä touhua ja tekemistä, ihania lahjoja ja tärkeitä ihmisiä, herkkuja ja helliä suukkoja Epulta ja ennen kaikkea syntymäpäivä, joka jää taatusti ikuisiksi ajoiksi mieleeni.
Instagramissa minua seurailevat tietävätkin jo, että suuntasin tänään Helsinkiin kuvauksiin, joten aamu alkoi parin tunnin ajelun jälkeen varsin mukavasti, kun ammattilainen laittoi kuvauskuntoon niin meikit kuin hiuksetkin (rrrakastin tuota kampausta!) ja kuvat otti todellinen tehotiimi, Twice Helsingin pojat. Tiedän, että varmasti inhoatte sitä, kun seuraavaksi sanon, että ”näistä kuvauksista en vielä voi kertoa enempää” ja heitetään joukkoon vielä kliseinen ”syksy tuo mukanaan muutoksia”, mutta lupaan, että kauaa ei enää tarvitse odottaa, kun salaisuuksien verhot vihdoin avautuvat.

Muttaaaa, saan esitellä teille vaikka heti löytöni Jumbon KappAhlista! Auttaako se? Eikö nimittäin olekin aivan ihana takki. Vaaleanpunaisilla kukilla ja pikkulinnuilla koristeltu bomber-mallinen takki hyökkäsi alerekistä silmilleni alta aikayksikön ja halusin sen ehdottomasti itselleni. Hintalapussa komeili 20 euron hintalappu, mutta kuinka ollakaan, kun alehinnasta sai nyt vielä puolet pois, verotti tuo takki lompakkoa 10 euron verran. Happy birthday to me!


