Nyt meillä, jotka suhtaudumme blogin kirjoittamiseen ja valokuvaamiseen intohimoisesti, on elämämme tilaisuus.
Katselin eilen sohvan nurkassa tietokone sylissäni Suomen Huippumalli haussa-ohjelmaa, jonka ohessa ruutuun ilmestyi myös mainos Suomen Cosmopolitan-lehdestä. Mainoksesta inspiroituneena klikkailinkin tieni Cosmopolitanin verkkosivuille tarkoituksenani käydä lukaisemassa kyseisellä sivustolla blogiaan pitävän Madden viimeisimmät kuulumiset.
Ennen kuin kuitenkaan ehdin Madden blogiin asti, bongasin sivustolta erään linkin, joka sai sydämeni pamppailemaan innostuksesta. Cosmopolitan hakee verkkosivustolleen nimittäin vierailevia tähtiä, bloggaamaan.
Voi kunpa olisitte tunteneet jo sen pikku-Nooran, joka pakkomöi (pahoitteluni tästä..) sukulaisilleen parin vuoden ajan Kuulumiset-lehteä (.. Helmikuulumiset, Toukokuulumiset, Joulukuulumiset, kekseliästä eikö?!) ja joka oli jo aikeissa lähteä kouluttamaan itseään toimittajaksi asti. Mustesuihkutulostin vaan lauloi, kun kone sylki sisuksistaan oman lehteni hurjaa viiden kappaleen painosta kuukausi toisensa jälkeen.
Blogi on ainut harrastukseni, joka motivoi minua arjessa, saa minut jatkuvasti kehittämään omia taitojani ja oppimaan uutta sekä ennen kaikkea, sen avulla pystyn kommunikoimaan teidän kanssanne. Näin ollen, päätinkin lähteä mukaan kilpailuun tavoittelemaan unelmaani; olisihan se nyt upea kokemus päästä tekemään ja kokeilemaan kuukauden ajaksi jotakin sellaista, mistä on aina haaveillut! Bloggaaminen huippusuositun lehden sivustolla kuulostaa aivan uskomattomalta. Ennen kuin kisa ehti edes kunnolla alkaa, sain jo hieman kritiikkiä kisaan osallistumisestani, mutta ei tälläistä mahdollisuutta voi jättää käyttämättä, kun bloggaajille näin upea kilpailu ja mahdollisuus Cosmopolitanin puolelta on kerta järjestetty.
ÄÄNESTÄMÄÄN PÄÄSET TÄSTÄ.
♥ Pystyt äänestämään suosikkiasi viemällä hiiren bloggaajan kuvan päälle, jolloin kuvan alareunaan ilmestyy kaksi painiketta ”TYKKÄÄ” ja ”KOMMENTOI”. Omasta suosikistaan voi siis ”tykkäillä”, mutta lopullisen valinnan kaikista cosmoimmasta bloggaajasta tekee kerran kuussa Cosmopolitanin toimitus. Eniten tykkäyksiä saanut bloggaaja palkitaan joka viikko!
Muistakaa olla rohkeita tytöt;
jos ei ikinä uskalla koittaa, ei voi voittaa. Vai miten se nyt menikään.
Iloa kaikkien viikkoon!
// HI GUYS! The Finnish Cosmopolitan is looking for ”guest-star-bloggers” on their website and I’m also there! Yeah, that’s right! If you think that Curiouser & Curiouser avec moi could be a great add to Finnish Cosmopolitan bloggers for one month, you can vote here! Move the cursor on my picture and press the button ”TYKKÄÄ”. Thanks for everyone for your support! <3





