SWEATERSUNDAY

CURIOUSER & CURIOUSER | Yleinen

       THE DAY OF THE RED SWEATER     

hame / skirt GINA TRICOT

nahkatakki / leather jacket VERO MODA

punainen neule / red sweater ICHI

kengät / shoes CONVERSE

laukku / bag GUESS

huivi / scarf H&M

Myönnän nykyään poimivani asuihini paljon inspiraatiota blogeista. Lukulistallani on kymmeniä muoti- ja tyyliblogeja, ja kun useammassa niissä törmää yhdistelmään, jota ei itselleen kuitenkaan voisi kuvitella, alkaa alitajunta tehdä temppujaan ja yhtäkkiä huomaan seisovani juuri tuossa kyseisessä lookissa Ratinan Suvannolla. Maxihame ja neule, mutta eihän minun pitänyt.

Yhdistelmä oli kaikessa helppoudessaan ja mukavuudessaan kuitenkin niin mieluinen, että tuskin jää viimeiseksi kerraksi. Musta pitkä hame on helppo ”värittää” näyttävän värisellä neuleella, ja neuletta vaihtamalla yhdistelmä mukautuu kerta kerran jälkeen useammaksi eri asuksi. Pitkästä aikaa lähdin liikenteeseen vielä kaiken lisäksi lenkkareissa, jotka muuten tekivät asusta kovin nooramaisen. Alan vihdoin lämmetä syyspukeutumiselle; on se ainakin kovasti moniulotteisempaa kuin kesän topit ja farkkushortsit.

// It’s official; winter is almost here and it’s about time to start wearing all those warm and cozy autumnclothes. The combination of long skirt and sweater is one of my newest favourites at the moment. The look is so comfortable and it suits for every occassion. I have a feeling that you guys will see this outfit many many times in the future too!

Onko
viikonloppunne sujunut mukavasti? Täällä aletaan taas pikku hiljaa
valmistautua alkavaan viikkoon keräämällä voimia tv:n ääressä. Olen
hyvällä omalla tunnolla pyhittänyt tämän viikonlopun laiskottelulle, ja
naapuriin muuttanut Makuuni on ollut vallan mahtava apuri tässä
operaatiossa. 

Ihanaa sunnuntai-iltaa kaikille!
 


Posted in Yleinen by Bella.